Zakupy online są obecnie czymś bardzo naturalnym i często wypierają tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych. Kupujemy ubrania, kosmetyki, od niedawna również chemię i jedzenie. Dlaczego nie kupować również mebli? Wbrew pozorom - ich kupowanie prostsze niż się wydaje.

Wymiary

Wybierając kanapę lub fotel najwięcej wątpliwości budzi pytanie, czy mebel okaże się odpowiedni do metrażu pomieszczenia. Może być za duży, za mały, jeden element może okazać się niewygodny w codziennym użytkowaniu? Nic bardziej mylnego. Przede wszystkim meble dostępne w internecie maja bardzo dokładnie określone wymiary wymienione w specyfikacji produktu. Są one dokładnie zmierzone, a same meble mają idealnie skrojone modele. Oczywiście, w razie wątpliwości można zadać pytania serwisowi i upewnić się o wymiarach. Ponadto wiele modeli dostępnych jest w kilku wersjach i rozmiarach, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z danej kanapy, gdy okaże się za szeroka.

blog15

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup mebla online, przede wszystkim zaplanujmy przestrzeń, w której go umieścimy. Najłatwiej zmierzyć dokładnie wymiary pokoju, a następnie przenieść wymiary na kartkę w odpowiedniej skali (np. z metrów na centymetry) i w ten sposób zorganizować miejsce na nowy nabytek. Wiedząc już, jaką powierzchnią dysponujemy, możemy szybciej i łatwiej dokonać zakupu.

Tkanina

blog16

Kupowanie online czasem wiąże się z obawą o kolor, który może okazać się inny niż na przedstawionych zdjęciach. O to można jednak być spokojnym. Zdjęcia mebli wykonywane są w odpowiednim oświetleniu, by zachować naturalny kolor. Do tego przedstawiane są próbniki kolorów, pozwalające dokładniej określić ich odcień. Producenci mebli są w stanie również udostępnić źródło tkaniny, dzięki czemu można mu się dokładnie przyjrzeć.

Ważna jest również faktura materiału. Jest ich wiele rodzajów, a różnią się grubością splotów, grubością itp. Przede wszystkim, rodzaj tkaniny jest określany przy każdym meblu.

Dowóz i ewentualne zgłaszanie uwag

Z uwagi na konieczność dowozu i wymiar zamówienia, sposoby dostarczania mebli posiadają specjalne standardy, które mają za zadanie chronić meble podczas transportu. Przy tym również dostawcy bardzo często pomagają w wniesieniu mebla i ustawieniu go w salonie.

Mając na uwadze, że klient ma okazję w pełni obejrzeć produkt w momencie gdy znajduje się już w jego domu, proces reklamacyjny jest bardzo korzystnie przemyślany. Istnieje możliwość zgłoszenia uwag w momencie otrzymania zamówienia z możliwością wymiany lub całkowitego zwrotu gotówki. Podobnie w przypadku reklamacji serwisy działają niezwykle prężnie i dynamicznie.

Kupowanie mebli przez internet nie jest trudne, a pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu, jaki należałoby przeznaczyć na szukanie odpowiedniego modelu w sklepach stacjonarnych. Ponadto komfortowe warunki zapewniają bezpieczeństwo zakupów, co w przypadku zakupów online jest dla wielu najważniejsze.

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer