Styl boho opanował przede wszystkim modę odzieżową, jednak przy jego rosnącej popularności, udało się wprowadzić go również do wnętrz. Dzięki niemu powstał styl przeciwstawny do minimalizmu i klasyki, ponieważ boho obfituje w rozmaite dekoracje, które decydują o całym charakterze wnętrza. Miłośnicy odważnych połączeń będą z pewnością zadowoleni.

sofoland blog 3 4

Styl boho ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Przez wielu wnętrza urządzone w ten sposób wydają się zbyt kontrowersyjne. Jednak trudno jest przejść obojętnie obok nich, ponieważ przyciągają wzrok masą kolorów, wzorów i dekoracji. W końcu boho powstało z połączenia elementów etnicznych, cygańskich i hipisowskich. Choć ich połączenie może wydawać się przytłaczające, to w aranżacji potrafią stanowić bardzo ciekawe rozwiązanie.

Jak powstała moda na boho?

Boho ma swoje korzenie w...cyganerii. Sam wyraz "boho" pochodzi od francuskiego określenia "la boheme", czyli cyganeria. Z czasem pojęcie bohema przyjęło znaczenie związane ze swobodą twórczą oraz wolnością twórców. Twórczość przeniosła się wreszcie na odzież oraz do wnętrz. Stąd w boho panują swobodne zasady dobierania i mieszania motywów. Odzwierciedleniem dawniejszej bohemy są obecne aranżacje w stylu boho.

Charakterystyczne cechy stylu boho

Obserwując Instagram i inne portale z inspiracjami, można odnieść wrażenie, że boho kojarzone jest z tkanym ręcznie łapaczem snów, koronkami i wełną, jednak na ten styl składa się znacznie więcej elementów. Boho, zarówno w stroju i we wnętrzach, czerpie inspiracje z motywów cygańskich, etnicznych i hipisowskich. Z powodzeniem można dodać do nich elementy vintage, retro i folkowe.

sofoland blog 4

We wnętrzach w stylu boho znajdą się różnorodne elementy, mogące sprawiać wrażenie przepychu, jednak umiejętnie dobrane kolory i faktury w efekcie dają bardzo przytulne wnętrza. W nich znajdą się kanapy w stylu retro, z obiciami i drewnianymi nóżkami. Mogą to być nowe modele lub stare, znalezione na pchlim targu. Koło takiej kanapy można postawić stolik w nowoczesnym stylu, czyli o prostej formie, a ściany ozdobić ciekawymi plakatami lub…ozdobne, misternie zdobione indyjskie chusty. Ściany mogą mieć intensywne odcienie, a dopełnieniem całości może być dywan – futrzany lub z misternymi wzorami – wedle gustu. Czy takie połączenia mogą mieć miejsce? W boho – owszem! Ten styl pozwala na dowolne połączenia, bez sztywnego trzymania się zasad.

Aranżacje z fantazją i z umiarem

sofoland blog 1 1

Boho jako jeden z niewielu stylów wnętrzarskich pozwala, by w jednym pomieszczeniu umieścić ulubione motywy i dekoracje, które w jakimkolwiek innym stylu byłyby niedopuszczalne. Tym samym jest to metoda dla odważnych osób, które nie boją się eksperymentów i wiedzą czego chcą. Należy przy tym pamiętać o umiarze. We wnętrzach najważniejsza jest harmonia. Boho, choć rządzi się własnymi prawami, prezentuje się stylowo w przypadku, gdy poszczególne elementy tworzą spójną całość. Między kontrastującymi elementami warto znaleźć elementy spójne, które wyważą aranżację. Dla mniej odważnych, wystarczą pojedyncze ozdoby, które wprowadzą odrobinę klimatu, ale pozostaną w stonowanym klimacie, takie jak poniższa aranżacja:

sofoland blog 2 1

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer