Jednym z dylematów towarzyszącym nam podczas aranżacji wnętrz jest to, co zrobić ze ścianą, przy której jest sofa. Część woli zostawić pustą przestrzeń, niektórzy chcą ją zagospodarować, ale nie zawsze wiedzą w jaki sposób. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, czym możemy uatrakcyjnić tę wolną przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest utworzenie galerii zdjęć lub grafik. Warto zadbać o spójną koncepcję i dokładnie zaplanować rozmieszczenie ramek, jeszcze przed powieszeniem ich na ścianie. Kompozycja ulubionych zdjęć z wakacji, z sesji zdjęciowej, plakaty filmowe a może inspirujące napisy i cytaty? Możliwości jest naprawdę wiele!

Co nad sofa 1

 

Należy pamiętać o motywie przewodnim, tym samym obramowaniu, ale różnych wielkościach. Idealna kompozycja składa się z elementów z wymieszanymi wielkościami, cała galeria tworzy spójny i dynamiczny kształt, a dolna krawędź zdjęć w najniższym rzędzie jest w jednej linii.

 

Co nad sofa 2

 

Z pewnością klasy doda obraz w ramce lub na płótnie, odpowiedni będzie również duży plakat. Jeśli zdecydujemy się na poziomy – niech znajduje się 15-20 cm nad sofą i zajmuje mniej więcej 2/3 jej długości. Wieszamy centralnie, ewentualnie z boku, w taki sposób, by krawędź nie wychodziła poza sofę.

 

Co nad sofa 3

 

Co nad sofa 4

 

Gdy nasze wnętrze ma być bardziej glamour – bardzo dobrze sprawdzi się lustro. Okrągłe nada odpowiedniego charakteru, poziome doda głębie a pionowe optycznie wydłuży pomieszczenie. Elegancji doda zegar naścienny, pasujący do innych elementów wystroju.

 

Co nad sofa 5

 

Praktycznym sposobem na wzbogacenie będzie półka na której bardzo dobrze będą prezentowały książki, rośliny lub różnego typu dekoracje. Która z tych propozycji podoba Wam się najbardziej?

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer