Bardzo często mamy chęć na jasne meble, które rozświetlają pomieszczenie, jednak możemy obawiać się tego, jak będą one wyglądały za kilka lat  - czy tapicerka nie zmieni swojej barwy? Jasne kolory budzą niekiedy pewne wątpliwości, zwłaszcza gdy dotyczy to wystroju mieszkania, ponieważ problemów może nastręczać dbanie o kondycje mebli i wyposażenia. Okazuje się jednak, że nowoczesne meble są świetnie dostosowane do różnych warunków mieszkaniowych.

Biała lub beżowa kanapa będzie idealnym dodatkiem do salonu – przyciąga uwagę, wygląda elegancko i optycznie może powiększać pomieszczenie. Nie ma obawy o zmianę koloru tapicerki, jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać i nie kosztuje to wiele wysiłku.

Nowoczesne tapicerki

Obecnie tapicerki produkowane są z włókien o specjalnych właściwościach, które nadają tkaninie właściwości łatwoczyszczące. Oznacza to, że materiał jest odporny na wchłanianie zanieczyszczeń a także ułatwia ich usuwanie. Pozwala to produkować kanapy nawet w kolorze bieli, zachowującej swój czysty odcień całe lata.

Regularna pielęgnacja

Mimo że tapicerki posiadają włókna łatwoczyszczące, nie zwalnia to z regularnej pielęgnacji. Nie wymaga ona jednak dużego wysiłku. Dla zachowania kanapy w czystości wystarczy przecieranie jej ściereczką zwilżoną wodą raz na tydzień. Z kolei do pozbycia się kurzu wystarczy odkurzyć tapicerkę. Podobnie postępujemy, jeżeli posiadamy w domu zwierzaka i pozwalamy mu wchodzić na kanapę.

Trudne plamy i wypadki

W razie pojawienia się trudnych plam – rozlanie napoju, ubrudzenie jedzeniem – najważniejsze jest szybkie działanie. Pierwszą czynnością powinno być przetarcie plamy materiałem wilgotną ściereczką. Jeżeli plama jest trudna do usunięcia, należy użyć środka do wywabiania plam, ale przeznaczonego specjalnie do czyszczenia tapicerek mebli. Zapobiegają one niszczeniu materiału, nie naruszają struktury włókien, co oznacza, że powierzchnia mebla nie zmechaci się. Jeżeli plama okaże się wyjątkowo oporna, warto zdecydować się na profesjonalne czyszczenie. Jednak tego typu wypadki zdarzają się wyjątkowo rzadko, więc konieczność zamawiania tego typu usług nie jest koniecznością.

Na pewno należy unikać detergentów nieprzeznaczonych do tapicerek. Wiele osób wciąż sięga np. po zwykłe płyny do mycia naczyń i mocno trze materiał. Nie wolno do tego dopuszczać, ponieważ wpływa to na strukturę materiału, co w efekcie doprowadza do jego zmechacenia.

2

Kategorie

Kalendarz

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer