Era internetu i rozwijających się technologii pozwala na pracę poza biurem, dlatego rośnie liczba freelancerów oraz osób tworzących swoje przestrzenie do pracy we własnym domu. Dla nich szczególnie ważne są nowoczesne rozwiązania ułatwiające skupienie, niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków, dlatego ważne jest właściwe zorganizowanie swego kąta do pracy. By spełniało swoją funkcję warto pamiętać o kilku zasadach.

Idealne warunki do pracy  

Do urządzenia własnego, domowego biura należy przede wszystkim przygotować dogodną przestrzeń. W dużych mieszkaniach łatwo wygospodarować osobny pokój, jednak na mniejszych powierzchniach może to być niemożliwe, dlatego domowe biuro stanowi część innego pomieszczenia. Można je odseparować za pomocą przepierzenia (np. dekoracyjną ścianką), regałem, ozdobną zasłoną lub składaną ścianą akustyczną niwelującą dźwięki.  

biuro 4 16

Organizując powierzchnie, należy brać pod uwagę, by pomieściły się na niej biurko, fotel oraz szafka lub regał, do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy do pracy. Powinno to być również miejsce zapewniające spokój w ciągu dnia, czyli ciche oraz z właściwym oświetleniem. Warto skierować biurko w stronę okna lub z boku, inaczej światło dzienne będzie odbijać się od ekranu monitora, uniemożliwiając pracę. Zazwyczaj odradza się również urządzanie biura w sypialni, w której łóżko może kusić do spania, a to na pewno nie sprzyja efektywnej pracy.

biuro 3 15

Wszystko pod ręką

Mając już przygotowaną przestrzeń, mieszczącą biurko z komputerem i krzesło, należy zadbać o sprzyjające otoczenie, a zapewnią je odpowiednie wyposażenie i akcesoria.

Jednym z najważniejszych aspektów jest oświetlenie. Była mowa o naturalnym świetle, jednak wraz z porą dnia zmienia się jego stopień natężenia, dlatego warto mieć pod ręką dodatkową lampę. Powinna ona być skierowana na rzeczy, które skupiają największa uwagę, czyli klawiaturę, ekran i notatki.

biuro 4 16

Skupieniu sprzyjają również zharmonizowane kolory. Szczególnie polecane są kolory takie jak szarość, zieleń i biel. Szarość, szczególnie jasne odcienie stymulują kreatywność, z kolei zieleń pozwala się wyciszyć, co może okazać się pomocne w sytuacjach stresowych lub przy zwykłym przemęczeniu. Z kolei biały kolor jest uniwersalny, podobnie jak zieleń uspokaja i pozwala zebrać myśli.

Wbrew temu co można sądzić o pracy w domu, jest ona równie ciężka i męcząca, jak praca w zwykłym biurze. Krótkie przerwy i chwilowy reset są niezbędne. Stąd też świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie niewielkiego kąta do relaksu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wygodna kanapa oraz rośliny. Kanapa nie musi być duża, powinna jednak mieć wygodne siedziska i pozwolić na rozprostowanie nóg. Mała kawa bądź herbata wypita podczas takiego relaksu doda energii i chęci do działania. Z kolei rośliny zadbają o dobrą atmosferę: zapewniają przyjemny zapach i odświeżają powietrze.

biuro 5 17

Domowe biuro powinno zapewniać wygodę pracy, dlatego warto mieć wszystko pod ręką. Aby ułatwić sobie organizację, warto zainwestować w organizery i pudełka, do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów i narzędzi biurowych. Do wyboru jest masa rozmiarów i wzorów, dzięki czemu takie pojemniki stanowić będą estetyczne i praktyczne dodatki.  

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer