Sofa lub pełny zestaw wypoczynkowy pełnią centralną, reprezentatywną część w salonie. Przy tym stanowią również strefę relaksu, która każdego dnia zapewnia komfort użytkowania. W związku z tym należy w odpowiedni sposób ustawić meble, by stworzyć idealną przestrzeń, w pełni zharmonizowaną i stylową. Sposobów na uzyskanie tego efektu jest wiele, a my podpowiadamy kilka z nich.   

Ustawienie mebli w salonie zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia oraz rozmiarów samych mebli. Już na etapie projektowania należy wziąć pod uwagę oba kryteria, a także zastanowić się nad ich układem. Pomoże to uniknąć błędów aranżacyjnych i ułatwi zakupy. Przy tym ogromny wybór mebli pomoże w podjęciu decyzji i ułatwi zakupy. Do wyboru wśród mebli wypoczynkowych znajdują się fotele, kanapy dwuosobowe lub trzyosobowe oraz narożniki, oraz dodatki, takie jak podnóżki i pufy.

3

Same kanapy i fotele to nie wszystko. Wokół nich powinny znaleźć się stylowe i praktyczne dodatki, takie jak stolik kawowy. W salonie zapewne przyda się również komoda lub szafka, np. pod telewizor. Te elementy również mają wpływ na sposób aranżacji wnętrza i należy mieć je na uwadze.

Jak ustawić kanapę w małym salonie?

Mały salon nie oznacza małych możliwości. Przeciwnie – pozwala na wykorzystanie ciekawych pomysłów. Jeśli na małym metrażu chcemy stworzyć przytulną przestrzeń, zdecydujmy się na dwuosobowa kanapę ustawioną pod ścianą. Nie zabiera ona wiele miejsca, a jednocześnie tworzy centralny punkt salonu. Wokół niej warto umieścić stolik, a także dodatkowy mebel w postaci fotela lub pufy. Jeśli metraż na to pozwala, warto dodać dwa fotele.  Przydadzą się szczególnie w wypadku wizyty gości. Ponadto, fotele i pufy są łatwe do przesuwania, więc można zmieniać ich miejsce w zależności od potrzeb. Możliwość zmieniania pozycji mebla jest szczególnie mile widziana w niewielkich pomieszczeniach.

4

Narożnik to również doskonała propozycja do niewielkich przestrzeni. W dużej mierze mogą stanowić samodzielny mebel, bez potrzeby dostawiania fotela lub pufa. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić miejsce, a jednocześnie narożnik pozwala przyjąć kilka osób na raz. Dla uzupełnienia aranżacji warto postawić koło niego stolik oraz lampę stojąca, która stworzy ciekawy klimat.

5

W przypadku małych salonów ważne jest, by meble znajdowały się blisko okien lub pod nimi. Naturalne światło optycznie powiększa pomieszczenie, a aranżacja wygląda znacznie przytulniej.

Jak ustawić kanapy do dużego salonu?

Duże salony dają wiele swobody, choć niekiedy pojawia się problem związany z zagospodarowaniem przestrzeni w taki sposób, by wnętrze nie świeciło pustkami. Jednak i na to są sposoby.

Na dużej powierzchni najlepiej sprawdza się zestaw wypoczynkowy postawiony na środku salonu. W tym wypadku świetnie sprawdzają się dwie kanapy ustawione naprzeciwko siebie, oddzielone stolikiem. Takie rozwiązanie zapewnia wiele miejsca do siedzenia i wygląda bardzo efektownie. Zamiast drugiej kanapy, można postawić również dwa fotele. Jednocześnie można w sprytny sposób wykorzystać przestrzeń za kanapa - zaplecki, czyli jej tył można zakryć komodą lub niskim regałem z książkami. Jest to szczególnie polecane w przypadkach, gdy kanapa stanowi granicę miedzy jednym a drugim pomieszczeniem w otwartych przestrzeniach, np. salonem połączonym z kuchnią lub jadalnią.

5c

Duży salon to miejsce na narożnik. Można pozwolić sobie na duży model, zestawiony z podnóżkami i pufami. Będzie świetnie prezentować się zarówno pod ścianą, w rogu jak i na środku pomieszczenia. Zaletą narożnika jest to, że ze względu na kształt litery L może tworzyć odrębną przestrzeń, przeznaczoną wyłącznie na odpoczynek. Siedzisko stanowi granicę między pozostałymi częściami pomieszczenia. Przed narożnikiem warto postawić szafkę z telewizorem. Dopełnieniem będzie szeroki stolik i miękki dywan.

5c 1

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer