Sofa, kanapa, wersalka, tapczan… czy używasz tych nazw poprawnie i wiesz jakie są różnice między wymienionymi meblami? By dobrze zrozumieć czym się charakteryzują - przedstawiamy Wam krótkie opisy ułatwiające zrozumienie problemu.

 

Tapczan – prostokątna skrzynia z materacem

Jest to rodzaj łóżka w formie podłużnej skrzyni, w którym materac stanowi jednocześnie wieko pojemnika na pościel. Materac początkowo był położony na pasach lub sznurach, później na siatce lub sprężynach. Tapczan często bywa obity tkaniną dekoracyjną. Służy do spania oraz odpoczynku w pozycji leżącej, a sam mebel jest twardszy od wersalki.

 

Jaka jest roznica 1Tapczan

 

Wersalka – rozkładane lóżko, które po złożeniu oparcia tworzy kanapę

Mebel pośredni między kanapą a tapczanem, gdzie oparcie składane jest do tyłu. Przeznaczony jest do snu oraz odpoczynku w pozycji leżącej lub siedzącej. Wersalka z reguły ma w środku miejsce do przechowywania pościeli, nie jest duża (przez co oszczędza powierzchnię) i ma jednolite oparcie.

 

Jaka jest roznica 2Wersalka

 

Kanapa – poszerzony fotel, może być rozkładany

To przede wszystkim mebel do siedzenia, rodzaj fotela poszerzonego, mieszczącego od trzech do czterech osób, z ładnym obiciem, oparciem i poręczami bocznymi. Może mieć system rozkładania, który umożliwia stworzenie miejsca do spania. Mechanizm ten polega najczęściej na wysunięciu siedziska i złożeniu oparcia. System składania wyraźnie różni się od tego znanego z wersalki. Dodatkowo, jest to bardziej obszerny i wygodny mebel, który zazwyczaj ma 2-3 poduszki w oparciu.

 

Jaka jest roznica 3Kanapa

 

Sofa - niska, miękka kanapa

To, co produkujemy w Sofoland.pl. Sofy może są mniej uniwersalne od kanap, mają jednak zwiększony komfort, który tworzy znaczną przewagę. Są zdecydowanie bardziej miękkie i przytulne. Ważnym aspektem jest wygląd sofy - ciekawszy, bardziej różnorodny. Zazwyczaj nie są rozkładane, jednak mogą być modułowe, przez co pozwalają na dostosowanie poszczególnych elementów do własnych potrzeb.

 

Jaka jest roznica 4Sofa

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer