Coraz więcej osób decyduje się na wystawienie swojego mieszkania pod wynajem jako dodatkowego źródła zarobku. Wydaje się, że urządzenie takiego lokum jest proste, jednak aby znalazło ono swoich najemców, chcących zostać w nich na dłużej, należy przemyśleć, co powinno się w nim znajdować.

By mieszkanie mogło na siebie zarabiać, należy w niej najpierw zainwestować. Przyszli najemcy mieszkania, którzy gotowi są płacić co miesiąc określoną sumę, oczekują od mieszkania funkcjonalności i estetycznego wyposażenia. By spełniało wymogi i dawało poczucie komfortu, a także było warto swojej ceny, warto zadbać o kilka ważnych aspektów.

Materiały wykończeniowe

Wykańczając mieszkanie pod wynajem należy zastanowić się, czy jest ono przeznaczone tylko i wyłącznie pod wynajem, czy jednak w przyszłości planujemy w nim zamieszkać. Należy liczyć się z faktem, że po latach użytkowania, mieszkanie może prezentować się znacznie mniej atrakcyjnie niż na początku a pewne elementy będą wymagały wymiany. Przykładem może być podłoga – możemy postawić na efektowne panele, na których z czasem mogą pojawić się rysy. Plusem jest ewentualna łatwa wymiana paneli. Jeśli jednak zdecydujemy się na droższe, ale trwalsze rozwiązanie, np., na drewniany parkiet, również musimy liczyć się z faktem, iż może ulec zniszczeniom, a renowacja drewnianej podłogi może być znacznie droższa, niż wymiana paneli.

temat2 02

Meble i wyposażenie

Wielu wynajmujących ma dylemat, czy należy wyposażyć mieszkanie, czy wystawić je puste, by każdy nowy lokator mógł wprowadzić własne meble. Niemniej jednak może to wpłynąć na cenę. W pełni wyposażone mieszkanie jest więcej warte, co wpływa na wysokość najmu. Dlatego w mieszkaniu powinny znaleźć się szafy, a także: stół z krzesłami do codziennych czynności i posiłków. Jako miejsce do spania, w zależności od metrażu, możemy wybrać łóżko lub kanapę, ale rozkładaną. Druga opcja jest szczególnie popularna w przypadku kawalerek, gdzie metraż jest ograniczony i trzeba posiłkować się praktycznymi rozwiązaniami. Z pewnością należy zadbać o wyposażenie łazienki oraz kuchni. Powinny być trwale i estetycznie wykończone, a w kuchni warto zadbać o najpotrzebniejsze przedmioty: podstawowy sprzęt AGD (piekarnik, mikrofalówka, zlew) a także naczynia. Wynajmujący mieszkania często liczą na pełne wyposażenie kuchni, ponieważ większość z nich ma tendencję do zmiany mieszkań, a to oznacza, że nie ciągną za sobą ogromnych ilości przedmiotów. Oczywiście za tym wzrasta również cena mieszkania, co jest bardziej opłacalne – wiąże się to z jednorazową inwestycją w podstawowe wyposażenie, które z każdym miesiącem zwraca się w postaci kosztów wynajmu.

Jak się zabezpieczyć

Należy liczyć się z faktem, że po latach wynajmowania mieszkanie ulegnie zużyciu. Może jednak dojść do sytuacji, w której winnym zniszczeniem mienia staje się wynajmujący. W takim wypadku warto zabezpieczyć się wpłatą jednorazowej kaucji. Jest to najczęściej wysokość jednomiesięcznego najmu. Kwota pozwala na pokrycie kosztów naprawy. Należy jednak pamiętać, że gdy wynajmujący oddaje mieszkanie w dobrym stanie, należy się całkowity zwrot kaucji.

temat2 03

Kategorie

Kalendarz

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer