Urządzając salon niewielkich rozmiarów trzeba liczyć się z każdym metrem, co oznacza, że czasem trzeba zrezygnować z niektórych pomysłów, które po prostu nie pomieszczą się na danej powierzchni. W przypadku narożnika wcale tak nie musi być. Odrobina pomysłowości oraz ciekawe propozycje poszczególnych modeli pozwolą na taki mebel na małym metrażu.

Narożniki są coraz chętniej wybieranym meblem, zastępującym tradycyjną kanapę. Wynika to z faktu, iż są komfortowe, wygodne a do tego są w stanie pomieścić dużą ilość gości. Pomimo to są niewiele większe od kanap, dlatego z powodzeniem można wstawić je do niewielkiego salonu. Poniżej przedstawiamy kilka prostych porad, jak zaaranżować narożnik.

narożnik 2 19

Rozmiar narożnika przemawia również na jego plus. Jest on również wykorzystywany jako łóżko do spania. Po rozłożeniu oferuje dużą przestrzeń, a rano bardzo łatwo jest go złożyć.

narożnik 3 20

Decydując się na narożnik należy go ustawić w sposób, który pozwoli zachować jak najwięcej wolnego miejsca. Zdecydowanie najlepszym sposobem będzie dosunięcie mebla maksymalnie do ściany, lub rogu pokoju. W ten sposób zajmie najmniej miejsca i wyznaczy centralny punkt w pokoju.

Warto również dosunąć go pod okno, najlepiej pod parapetem. Tym samym zajmie również niewiele cennego miejsca, a dodatkowo światło słoneczne ładnie oświetli przestrzeń znajdującą się przed kanapą. Dzięki temu stanie się optycznie mniejsze. Dodatkowym plusem jest to, że takie rozwiązanie sprzyja czytaniu książek ze względu na dostęp do naturalnego światła padającego również na sam narożnik.

narożnik 4 21

Odradza się wstawianie narożnika na środku pomieszczenia. Niekiedy jest to metoda separacji poszczególnych stref o otwartej przestrzeni, jednak w małym mieszkaniu może okazać się to chybionym pomysłem – narożnik postawiony w ten sposób zajmie dużo miejsca, utrudni swobodne poruszanie się i zagraci pomieszczeni. Sam kształt tego mebla utrudnia tego typu aranżację.

narożnik 5 22

Warto również zwrócić uwagę na kolor narożnika. W przypadku małych salonów lepiej dobrać jasne kolory, które rozświetlą pomieszczenie i nieco je powiększą. Ciemne kolory przytłaczają i pomniejszą salon.

Kategorie

Kalendarz

« Maj 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę