Jak wyróżnić swój salon, biorąc pod uwagę ile stylów wnętrzarskich panuje obecnie w modzie? Przyjrzyjmy się modzie pochodzącej z dzikiego zachodu, czyli stylowi country. Sięgając po elementy tego nurtu, możemy sprawić, że aranżacja naszego salonu będzie naprawdę...wystrzałowa!

Charakterystyczne cechy stylu country

Country jako nurt wnętrzarski wyodrębnił się ze stylu rustykalnego. Oba mają te same założenia: nawiązują do natury i przedmiotów używanych w przeszłości. Jednak styl country jest bardziej skromny, mimo to znajdzie się w nim wiele elementów ozdobnych. Do tego posiada oczywiste zapożyczenia z dzikiego zachodu, w którym to właśnie pojawił się ten styl.

2

We wnętrzach urządzonych na styl country przeważającym materiałem jest drewno. Najczęściej z widocznymi elementami słojów lub pomalowane na biało. Charakterystyczne są również ściany, podłogi a nawet sufit wyłożone drewnianymi deskami, boazerią a gdzieniegdzie belkami. Taka oprawa stanowi doskonałe tło dla dekoracji i wyposażenia. Dobrze, jeśli wykonane jest ze szkła, cegły, kamienia, ceramiki lub wikliny. Sprawdzają się również materiały tekstylne z naturalnych włókien, np. lnu i wełny. Idealnym dopełnieniem salonu w stylu contry może być kamienny kominek, szklana lampa z metalowymi elementami, wełniany pled, z ceramicznym wazonem, porcelanową zastawą oraz wiklinowym koszem, np. z poduszkami.

iStock 178035730

Jednak wszystko z umiarem - country nie lubi przesady, ceni sobie prostotę i unika niepotrzebnego wyposażenia. Wszystko musi mieć swoje zastosowanie. Podobnie kolory, które są stonowane i naturalne, dominuje wśród nich beż, brąz i biel. Nie ma miejsca na kontrasty i krzykliwe kolory. Stąd wynika prostota i wrażenie przestronności w mieszkaniu. Mimo tego wnętrza w stylu country są niezwykle przytulne – drewno nadaje ciepłego charakteru a dodatki nadają charakteru.

Jednak wszystko z umiarem - country nie lubi przesady, ceni sobie prostotę i unika niepotrzebnego wyposażenia. Wszystko musi mieć swoje zastosowanie. Podobnie kolory – są stonowane i naturalne, dominuje beż, brąz i biel. Stąd wynika prostota i wrażenie przestronności w mieszkaniu. Mimo tego mieszkania w stylu country są niezwykle przytulne – drewno nadaje ciepłego charakteru, a kilka dodatków stanowi przyjemne urozmaicenie aranżacji.

By zachować prostotę i wyważony minimalizm warto zaopatrzyć się w pojemne szafy i komody, w których zmieści się wszystko, co może niepotrzebnie zaburzać harmonię wnętrza.

4

W country znajdzie się jednak miejsce na ozdobne meble, które w zestawieniu z drewnem przywołują na myśl wnętrza dzikiego zachodu. Niewielki stolik, sekretarzyki z ozdobnymi wykończeniem będą doskonale pasować do całości. I najważniejsze – zestaw wypoczynkowy, który jest centrum salonu. Możemy skusić się na pikowane kanapy w stylu Chesterfield lub komfortowe fotele z podnóżkiem, który umili czas spędzony przy kominku. Takie zestawienia były dawniej typowe dla dzikiego zachodu.

5

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer