W jaki sposób ożywić salon dodatkami?

Szaro, biało i beżowo, tak najczęściej jest w nowoczesnych salonach, ale kolory te dominują też w klasycznych aranżacjach. Zachowawczość? Obawa przed niepowodzeniem w łączeniu intensywniejszych kolorów? Podążanie za najnowszymi trendami, które wymagają własnej interpretacji? Salon to pomieszczenie, w którym większość z nas spędza najwięcej czasu. Stoi w nim najczęściej sofa, fotele, stolik kawowy i szafka z telewizorem. Są też dodatki, w mniejszej lub większej ilości, mniej i bardziej pasujące i widoczne. Salon musi mieć charakter. Czy Twój emanuje pozytywną energią czy ukrywa swój temperament pod dywanem i w szufladach?

Wystarczy jedynie kilka dodatków, aby wnętrze nabrało rumieńców. Sofa może otrzymać od Ciebie w prezencie kilka ozdobnych poduszek, fotel świetnie będzie prezentował się z kocem na podłokietniku lub w towarzystwie pufy. Parapet to doskonałe miejsce dla roślin w doniczkach, a ściany już nie muszą być puste, przecież ostatnie sezony we wnętrzach należały do plakatów, warto z nich skorzystać. Z pudełka pomysłów na ożywienie salonu wyjmujemy te najlepsze!

Ręką florystki

Chyba nic tak bardzo nie poprawia nam humoru jak natura. Otwórz przed nią okno do swojego salonu i pozwól jej się wykazać. Postaw na świeże kwiaty w szklanych wazonach w bardziej intensywnych kolorach. Wybierz kilka roślin doniczkowych, które pięknie prezentują się w wiklinowych i drewnianych osłonkach. A może zdecydujesz się na drzewko cytrusowe, które udekoruje Twój salon świeżymi owocami?

Kwiaty nie tylko w donicach i wazonach. W oknach zawiesić możesz długie zasłony w drobne kwiaty w pastelowych kolorach. Podążając tym tropem, sofa niech zostanie okryta ciepłym kocem o tym samym motywie. Zawsze niezawodne okazują się też dekoracyjne poduszki.

Ręką florystki

Praktyczna ozdoba

Nie lubisz przesadnego przepychu, właściwie to w ogóle nie jesteś fanem dodatków, które nie mają żadnej funkcji użytkowej. Twój salon nie musi być przez to miejscem chłodnym i pozbawiony wyrazistości. Jeżeli w strefie wypoczynkowym stoi fotel, doskonałym jego uzupełnieniem będzie pufa. Wykorzystasz ją na kilka sposobów. Może być dodatkowym miejscem do siedzenie, podnóżkiem, a nawet stolikiem kawowym. We wnętrzach w stonowanych barwach postaw na intensywne i wyraziste kolory. Może polubisz czerwień, fiolet lub kolor chabrowy?

Ciepło świec

Początkowo były tylko źródłem światła, pozwalały odpowiednio doświetlić wnętrza w epoce, w której nie znano jeszcze żarówki i elektryczności. Dzisiaj pełnią funkcję dekoracyjną, sprzyjają kreowaniu przytulnego, kameralnego oraz przepełnionego intymnością klimatu. Świece występują w szerokiej palecie form, kształtów, kolorów i oczywiście zapachów. Pięknie prezentują się w zestawach, składających się z kilku świec w tym samym kolorze lub z tej samej kolekcji. Świece umieszczamy na dekoracyjnych podstawkach i w szklanych naczyniach, nie tylko zmieniają wnętrze wizualnie, ale też ozdabiają je zapachem.

Na pustej ścianie

Jak wyglądają ściany w Twoim salonie? Czy zostały tylko pomalowane farbą i pozostawione same sobie? Potrzebują przynajmniej jednego mocniejszego akcentu. W miejscu, gdzie stoi sofa, stolik kawowy i fotele doskonale prezentować się będzie fototapeta np. z geometrycznymi figurami dla minimalistów lub z zachodzącym słońcem na piaszczystej plaży dla marzycieli. W podobny sposób wykorzystać można lustro w okrągłej lub kwadratowej ramię. Świetnie sprawdzą się też plakaty z sentencjami i ramki ze zdjęciami.

Twój salon żyje! Potrzebował jedynie impulsu, aby wyjść ze swojej strefy niewidzialności.

Na pustej ścianie

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer