Wymagający nastolatek. Rozkładana sofa czy pojedyncze łóżko dla młodego człowieka?

Zaaranżowanie pokoju nastolatka to wyzwanie, szczególnie dla rodziców, których priorytety różnią się od oczekiwań i wizji młodego człowieka. Porozumienie między pokoleniami jest trudne, szczególnie kiedy rodzi chce zapewnić dziecku najlepsze warunki do odpoczynku, z kolei dla niego najważniejsze jest modnie urządzone wnętrze. Przy aranżacji pokoju nastolatka trzeba wspólnie nie tylko wybrać kolor ścian, biurko i szafę, ale też łóżko. Uwzględnić należy jego aktualne, ale też przyszłe potrzeby, styl życia i oczywiście metraż pomieszczenia. Pojedyncze łóżko wydaje się dobrą opcją, ale problem pojawia się w momencie, kiedy nastolatek zaprasza do siebie znajomych. Wtedy przydałaby się wygodna sofa.

Jak więc pogodzić oczekiwania młodego człowieka dotyczące nowoczesnego i modnego designu z funkcjonalnością i wygodą, których dla swojego dziecka oczekują rodzice?

Pojedyncze łóżko – (nie)praktyczny mebel

Jako rodzic zapewne swoją uwagę skoncentrujesz na łóżkach pojedynczych z wygodnym materacem, który zapewni dziecku odpowiednią podporę dla jego kręgosłupa. Dla Ciebie to oczywista kwestia, że lóżko musi być przede wszystkim wygodne i zapewniać zdrowy, niczym niezakłócony sen. Tego typu łóżka zajmują jednak dużo miejsca. Nie można ich złożyć i w kilka chwil sypialnię przearanżować na pokój dla gości. Nastolatek chciałby mieć swoje miejsce zarówno do odpoczynku, nauki, jak też rozrywki. Jako dziecko bawił się na dywanie z kolegami klockami lub budował „twierdzę” pod biurkiem. Teraz jako już dorosły człowiek inaczej spędza czas z przyjaciółmi. Potrzebuje więc miejsca, które pozwoli mu wspólnie ze znajomi zasiąść wygodnie przy stoliku z przekąskami, powspominać ostatnią imprezę czy też zaplanować weekendowy wypad za miasto. Pojedyncze łóżko pełni taką samą funkcję jak podwójne łóżko w sypialni. Trudno jest Ci sobie wyobrazić, że mógłbyś na nim ugościć swoich znajomych. Znacznie lepiej sprawdza się sofa w salonie.

Łóżko, którego nie możemy złożyć, szczególnie w małym pokoju, ogranicza możliwości aranżacji. Pozbawia pomieszczenie przestrzeni, której w ciągu dnia młody człowiek potrzebuje, aby czuć się w swoim pokoju swobodnie. Pojawia się też problem przechowywania pościeli, który częściowy można rozwiązać, decydując się na łóżko ze skrzynią. Materac jednak nie prezentuje się najlepiej, dlatego wymaga dodatkowego okrycia. A co z oparciem? Drewniane czy metalowe nie należy do najwygodniejszych. Wygodny materac do spania to nie wszystko. Może jednak nastolatek ma pomysł na bardziej optymalne i komfortowe rozwiązanie dla swojego pokoju?

Pojedyncze łóżko

Sofa – połącz sypialnię z pokojem gościnnym

Pokój do zabawy, nauki i snu – taką funkcję pełnił do tej pory. Dzieci dorastają i zmieniają się ich oczekiwania oraz sposób spędzania czasu wolnego. Pokój nastolatka w ciągu dnia powinien być jego miejscem nauki i przyjmowania kolegów i koleżanek. Uwzględniając ten aspekt, sofy rozkładane są bezkonkurencyjne. Są wykonane z miękkich i przyjemnych w dotyku tkanin, mają wygodne siedziska i oparcia, ale co najważniejsze, są funkcjonalne i mają wszechstronne zastosowanie. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, a więc zapewniają nastolatkowi większą przestrzeń. Z łatwością zamienić je możemy w łóżko do spania. Po rozłożeniu jest większe niż typowe łóżko pojedyncze, a więc kwestia wygody również jest uwzględniona. Ponadto sofa pozwala zaaranżować przytulny kącik dzienny, z niewielkim stolikiem i lampą podłogową. W większych pomieszczeniach dodatkowo stanąć może fotel lub jego mniejszy odpowiednik – pufa.

Sofy występują w wielu wariantach kolorystycznych, a więc pełnią funkcję nie tylko praktycznego mebla, ale też pozwalają zaaranżować pokój nastolatka zgodnie z jego preferencjami i najnowszymi trendami. Kiedy dziecko dorasta, zmienia się także jego pokój. Coraz większą uwagę przywiązuje ono do kolorów, które muszą do siebie pasować, a także wzorów i form. Sofy rozkładane z efektownym pikowaniem, wygodne poduszki oparciowe, metalowe i drewniane wykończenie to propozycja, która na pewno spodoba się najbardziej wymagającemu nastolatkowi. A Ciebie zapewniamy, że wyśpi się równie dobrze, a nawet lepiej, niż na pojedynczym łóżku.

Sofa – połącz sypialnię z pokojem gościnnym

Kategorie

Kalendarz

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Popularne wpisy

Bestsellery

Arezzo sierra

1900 zł

Poznaj produkt

Chesterfield sierra

od 1450 zł

Poznaj produkt

Clara sierra

od 1350 zł

Poznaj produkt

Marakesh romeo

od 1000 zł

Poznaj produkt

San Perdro sierra

od 1300 zł

Poznaj produkt

New York narożnik

2500 zł

Poznaj produkt

Postaw na jakość
i doświadczenie

Sprawdź ofertę
Cookies menadżer